Regional 2-7 Teams and Apparatus Competition RESULTS!!

This slideshow requires JavaScript.

The Regional 2-7 Teams and Apparatus Competition held at Renmore Gymnastics Club last Sunday went swimmingly!  Thank you to all the parents who volunteered to help the day run smoothly!

Individuals who placed in the top 3 are through to nationals on those pieces.  WELL DONE GYMNASTS!

The Results

Level 2 under 9:  team silver (Elizabeth Heskin, Miriam Fuller, Grace Haugh)
Grace Haugh:  Vault 3rd, Bars 2nd, Beam 3rd, Floor 3rd
Miriam Fuller:  Vault 1st, Bars 3rd, Floor 1st

Level 2 under 11:  team 1 (Martha McBrierty, Molly McManamon, Carrie Joyce, Sylvia Carroll) silver, team 2 (Ciara Mulgannon, Orna Hennessy, Megan Griffin, Katie Phelan) bronze
Martha McBrierty:  Vault 3rd, Bars 2nd
Molly McManamon:  Bars 3rd
Carrie Joyce:  Bars 1st

Level 2 over 11:  no team
Natasha Johnson:  Vault 3rd, Bars 3rd, Beam 3rd, Floor 2nd
Nicola Lawless:  Vault 1st

Level 3 under 9:  no team
Aoife Walsh:  Vault 3rd, Bars 1st, Beam 3rd, Floor 1st
Emma Slevin:  Vault 1st, Bars 3rd, Beam 2nd, Floor 3rd

Level 4 under 9:  no team
Kate Molloy:  Vault 2nd, Bars 2nd, Beam 1st, Floor 1st
Daniela Goluba:  Vault 1st, Bars 1st, Beam 2nd, Floor 2nd

Level 4 under 11:  no team
Siofra Molloy:  Beam 3rd, Floor 1st

Level 5 under 11:  no team
Kim Li Loke:  Vault 1st, Beam 3rd, Floor 2nd

Level 5 under 13:  team 1st (Eimear Flanagan, Casey Cowan, Helen McCarthy)
Eimear Flanagan:  Vault 1st, Bars 2nd, Beam 3rd, Floor 3rd
Casey Cowan:  Vault 3rd, Beam 2nd
Helen McCarthy:  Bars 3rd, Floor 2nd

Level 5 over 13:  no team
Ailbhe Curran:  Vault 2nd, Beam 3rd, Floor 3rd

Level 6 under 11:  team 1st (Sarah Hynes, Amy Keaney, Aisling Connaughton)
Sarah Hynes:  Vault 1st, Bars 1st, Beam 1st, Floor 1st
Amy Keaney:  Vault 2nd, Bars 3rd, Beam 2nd, Floor 2nd
Aisling Connaughton:  Bars 2nd, Beam 3rd

Level 6 under 13:  no team
Caoimhe Greaney:  Vault 2nd, Bars 1st, Beam 2nd, Floor 2nd
Ciosa Marchant:  Vault 1st, Bars 2nd, Beam 1st, Floor 1st

Level 6 over 13:  team 1st (Maeve Hannon, Grace Cummins, Maya Papin-Lucy, Hannah Pamplin, Honora Pamplin, Rosalie Hynes)
Maeve Hannon:  Bars 2nd
Maya Papin-Lucy:  Bars 3rd, Beam 2nd, Floor 3rd
Rosalie Hynes:  Bars 1st, Floor 1st
Hannah Pamplin:  Vault 1st, Beam 3rd
Honora Pamplin:  Vault 3rd, Beam 1st, Floor 2nd

Level 7 under 11:  no team
Alex-Marie McDonagh:  Vault 3rd, Bars 3rd, Beam 3rd, Floor 2nd
Aisling Fuller:  Vault 2nd, Bars 2nd, Beam 2nd, Floor 3rd

Level 7 under 13:  no team
Emer Shimizu:  Vault 1st, Bars 3rd, Beam 1st, Floor 2nd